ورود به سایت جستجو English | العربیه
05/29/2017 - دوشنبه 8 خرداد 1396

اوقات شرعی

امروز : 8/3/1396 (هـ.ش)
برابر با 2 رمضان 1438 (هـ.ق)
اذان صبح 04:06:09
طلوع آفتاب 05:51:02
اذان ظهر 13:01:42
غروب آفتاب 20:12:43
اذان مفرب 20:32:17

طول = 51.41 و عرض =35.7

معاون درآمدهای عمومی


 
ابراهیم رسولی


شرح اهداف و وظائف سازمانی

شرح وظایف حوزه درآمدهای عمومی

        -وصول درآمدهای متفرقه (قانون ارزش افزوده و منابع مستتر در قوانین بودجه سالانه ) 

-وصول عوارض 5% فروش بلیط پروازهای داخلی

-وصول عوارض از اتباع و مهاجرین خارجی

-نظارت بر امر وصول عوارض از منابع درآمد شهرداری که توسط ادارات تابعه وصول می شود .

-نظارت بر حسن انجام کار ادارات تابعه

-ایجاد هماهنگی لازم با شرکتهای هواپیمایی ، وزارت دارایی ، اداره ثبت کل و بانک مرکزی برای اجرای دقیق مقررات جهت وصول عوارض قانونی .

-ایجاد دستور دریافت در سیستم جامع مالی بر مبنای صورتحسابهای ارسالی از سوی اداره کل امور مالی که هر 10 روز یکبار واصل می گردد .

-تهیه دستورالعملهای لازم در خصوص نحوه ثبت کدهای درآمدی درسیستم جامع مالی

-تهیه  و تطبیق درآمد و حسابداری در سیستم جامع مالی و رفع مغایرت آن .

-تهیه پیشنهاد و دستورالعمل لازم در جهت پیشرفت امور

-تهیه گزارش عملکرد ادارات تابعه و تسلیم به مافوق

-پاسخ به پیام های ارسالی از سامانه های 1888 و 137

-تهیه و پیش نویس مکاتبات با شرکتها و ادارات ذیربط

                   فعالیت های اداره عوارض وسایل نقلیه

        - بررسی و کنترل مفاصاحسابهای ارسالی از دفاتر خدمات الکترونیک شهر و اعلام اشکالات به دفاتر مربوطه از طریق موسسه فناوران شهر .        -بررسی و رفع فوری اشکالات از دفاتر خدمات الکترونیک که توسط پست الکترونیک (سی . تی . اس ) ، نمابر و تلفنی در روز ارسال می گردد .        -نظارت بر عملکرد دفاتر خدمات الکترونیک و کاربران عوارض خودرو از طریق مراجعه حضوری ناظر قسمت عوارض خودرو اداره کل درآمد به دفاتر.        -رفع اشکال و پاسخگوئی به مودیان مراجعه کننده از دفاتر خدمات الکترونیک .        -اخذ عوارض سالیانه در واحدهای وصول عوارض خودرو مستقر در ستادهای ترخیص خودرو .        -پاسخ به پیام های ارسالی از سامانه های 1888 و
137

عوارض بلیط سفرهای برون شهری

با عنایت به بند (الف) ماده 43 و47  قانون مالیات بر ارزش افزوده ، 5% بهای بلیط حمل و نقل های برون شهری داخل کشور با وسایل زمینی (به استثناء ریلی) ، دریایی و هوایی به عنوان عوارض سفرهای درون شهری به حساب شهرداری محل فعالیت واریز می گردد به همین جهت اشخاص حقیقی و حقوقی(شرکت های هواپیمایی و ...) که مبادرت به حمل و نقل برون شهری مسافر در داخل کشور با وسایل نقلیه زمینی ، دریایی و هوایی می نمایند مکلفند پنج درصد بهای بلیط را با درج در بلیط و یا قرارداد حسب مورد ، به عنوان عوارض از مسافران اخذ و عوارض مذکور مربوط به هر ماه را حداکثر تا پانزدهم ماه بعد به حساب شهرداری محل فروش بلیط واریز نمایند

 عوارض 8% حق الثبت اسناد رسمی

طبق بند ج تبصره 90 قانون بودجه سال1362 کل کشور مقرر شده (هشت درصد) از مجموع درآمد حق الثبت اسناد رسمی موضوع ماده123 اصلاحی قانون ثبت اسناد و املاک مصوب دیماه 1351 به شهرداریها اختصاص یابد . در اجرای مفاد تبصره پس از انجام محاسبات و مکاتبه با اداره دارایی معین استان، ازطریق اداره کل خزانه داری کل به حساب شهرداری تهران واریز می گردد.