ورود به سایت جستجو English | العربیه
04/25/2018 - چهارشنبه 5 ارديبهشت 1397

اوقات شرعی

امروز : 5/2/1397 (هـ.ش)
برابر با 8 شعبان 1439 (هـ.ق)
اذان صبح 04:46:52
طلوع آفتاب 06:19:37
اذان ظهر 13:02:21
غروب آفتاب 19:45:40
اذان مفرب 20:03:40

طول = 51/41 و عرض =35/7

نشست یک روزه کارگروه تخصصی مدیران درآمد شهرداری کلانشهرهای کشور

 به منظور بررسی مباحث درآمدی شهرداری های کلانشهرهای کشور در تاریخ 96/04/19 به میزبانی شهرداری تهران در اداره کل تشخیص و وصول درآمد برگزار شد. 


نشست کارگروه تخصصی مدیران درآمد شهرداری کلانشهرهای کشور به منظور بررسی مباحث درآمدی شهرداری های کلانشهرهای جمهوری اسلامی ایران در تاریخ 19/04/96 به میزبانی شهرداری تهران در اداره کل تشخیص و وصول درآمد برگزار شد.

بر اساس گزارش روابط عمومی اداره کل تشخیص و وصول درآمد و در راستای تعامل شهرداریهای کلانشهرهای کشور، کمیته راهبردی مدیران درآمد کلانشهرها با حضور مدیرکل برنامه و بودجه سازمان شهرداریها و دهیاری های وزارت کشور، مدیر کل نظارتسازمان امورمالیاتی، ، دبیر کمیته معاونین مالی و اداری کلانشهرهای کشور، مدیرکل تشخیص و وصول درآمد شهرداری تهران ، کرج، کرمان ،تبریز ،اهواز ، ارومیه ، شیراز ، رشت ، زاهدان ، قم ،  مشهد ، همدان و معاونین و کارشناسان اداره کل تشخیص و وصول درآمد شهرداری تهران برگزار شد .

در ابتدای این نشست مهدی رزمی ، مدیر کل تشخیص و وصول درآمد شهرداری تهران ضمن خوش آمدگویی به مدعوین از حضور مدیران محترم درآمد کلانشهرها تشکر و این جلسات را در راستای تعامل بیشتر کلانشهرها  در خصوص مباحث درآمدی ضروری برشمرد و درادامه با بررسی اثرات اجرای ماده 6 قانون برنامه ششم توسعه در زمینه تغییر نظام توزیع عوارض موضوع قانون مالیات بر ارزش افزوده برمنابع درآمدی پایدار کلانشهرها و شهرهای مراکز استانها به تاثیرات منفی و ابهامات ناشی از عدم ابلاغ و دستورالعمل ها و نرم افزارهای ذیربط اشاره شد که موارد مربوطه توسط مدیر کل نظارت  سازمان امور مالیاتی پاسخ داده شد. همچنین در خصوص این موضوع و لایحه درآمدهای پایدار مباحثی چند و با پاسخ مدیر کل دفتر برنامه و بودجه سازمان شهرداریها و دهیاریهای کشور انجام و اشتراکات و اختلافات شهرداریها با نهادهای ملی مشخص و طریقه پیگیری امور مشخص و هماهنگ گردید.

در این جلسه علاوه بر موارد فوق مسائل مربوط به نحوه اعمال قيمتهاي دفترچه ارزش معاملاتي املاك در سال 1396 در محاسبه عوارض و بهاء خدمات شهرداری نیز مورد بررسی و تبادل نظر قرار گرفت .

در ادامه این نشست یک روزه هر یک از حاضران به مسایل و مشکلات وصول درآمدهای مربوطه به شهر خود پرداختند و راهکارهای قانونی مربوطه مورد بحث و بررسی قرار گرفت و در پایان مقرر شد در نشستهای بعدی ، مصوبات  این جلسه پیگیری و گزارش شود.

در حاشیه این نشست و پایان جلسه مدیران درآمد شهرداری کلانشهرها از باغ کتاب تهران بازدید کردند و از نزدیک با دستاوردهای افتتاح این مجموعه عظیم آشنا شدند.

تاریخ ایجاد خبر: 1396/4/20
تعداد بازدیدکنندگان: 299
جهت چاپ این مقاله کلیک نمایید print

لطفا نظرات خود را پیرامون این خبر با ما به اشتراک بگذارید

rating

  نظرات

هیچ نظری ثبت نشده است.

نام شما
پست الکترونیک
وب سایت
عنوان
نظر
تصویر امنیتی CAPTCHA
کد را وارد کنید